Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Жителям села в Житомирській області, яке постраждало від африканської чуми свиней, на 100% компенсують збитки

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Жителям села Головки Малинського району Житомирської області, де 4 жовтня зафіксували спалах африканської чуми свиней (АЧС), на 100% компенсують збитки. Нині в селі оголосили карантин, що триватиме 40 днів.

Про це у коментарі Житомир.info повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита.

«Органи місцевого самоврядування оформлять відповідні документи, нададуть їх людям, щоб вони могли звернутися за компенсаціями. Жителям села Головки компенсують збитки. Я думаю, буде розрахована середня ринкова вартість за кожну голову. Їх опишуть, зважать. Держава передбачила 100% компенсації у випадку такої надзвичайної ситуації», – повідомив чиновник.

За його словами, на цей момент в селі оголосили карантин. Зоною спостереження визначили територію Малинського району по межі населених пунктів, які знаходяться на відстані 3 км від вогнища захворювання.

«В карантинній зоні вводяться карантинні обмеження на ввезення, а вивезення тварин категорично заборонено. В Головках і ближніх селах, які знаходяться в 4 кілометровій зоні, свині вже відсутні. У Головках їх умертвили, а в інших населених пунктах люди самі їх дорізали без права вивозу м’яса на продаж», – зазначив Олександр Шпита.

Національний експерт з комунікацій з громадами ФАО Олександр Рєвнівцев нагадав: попри те, що африканська чума свиней дуже серйозне захворювання, вона є безпечною для місцевого населення.

«Тому завжди забороняється вивезення будь-якої продукції з території, де знайдена АЧС. Плюс йде знищення всього поголів’я. Якщо треба знищити 1000 голів – знищують 1000, треба 5000 – знищують 5000. В Україні був випадок, коли довелося знищити 63 000 свиней. Але приватний сектор може розраховувати на 100% компенсації. Полтавський регіон виплачує в межах 32 грн/кг, в Сумській області – в межах 30 грн/кг», – сказав Рєвнівцев.

Нагадаємо, 4 жовтня в одному з районів Житомирської області виявили африканську чуму свиней. У визначених рішенням ДНПК при Малинській РДА №4 від 07.10.2017р. місцях піддано забою 25 голів свиней із населених пунктів, які входять в загрозливу зону.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці вересня 2017 року у трьох селах Ружинського району Житомирської області, які межують з небезпечним щодо африканської чуми свиней Козятинським районом Вінницької області, заборонили продавати м'ясо на стихійних ринках.

 Житомир.info

Malin City

Події у світі

У Радомишлі та Овручі відмовили у реєстрації шести...
У Радомишльській та Овруцькій територіальних виборчих комісіях відхилили подання на шістьох потенційних кандидатів у депутати до місцевих рад від...
ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ ЗВІЛЬНИЛА СУДДЮ РАДОМИШЛЬСЬКО...
Вища рада правосуддя під час засідання 10 жовтня 2017 року ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку дев’ятьох суддів. Серед...
СБУ попереджає про можливу масштабну кібератаку на...
Служба безпеки України попереджає про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії. За інформацією...
ЗВЕРНЕННЯ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОР...
29 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори депутатів міської ради об’єднаної територіальної громади і вибори Радомишльського міського голови....
АЛЕКСАНДР ПИРОГОВ: Дворянское собрание в уездном г...
Улица Присутственная, пожалуй, самая красивая улица города. Сохранилось особое очарование старины. Брусчатую улицу (в конце 60х годов XX века ее...