Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявляє, що відтепер осучаснення пенсій буде автоматичним і здійснюватиметься за чіткою формулою.
Про це він сказав в ефірі радіо «Голос столиці» - повідомляє прес-служба віце-прем’єра.
Віце-прем’єр зазначив, що осучаснення пенсій здійснюватиметься за формулою, яка чітко виписана в ухвалених нещодавно законах.
«Виписана чітка формула, в якій прив’язка іде до двох основних параметрів – зростання середнього розміру зарплати та інфляційні чинники», - сказав Павло Розенко.
Він зауважив, що зараз найбільшу доплату до пенсії отримують ті, хто виходив на пенсію до 2014 року.
«Процес осучаснення пенсій був призупинений ще у 2011 році Урядом Януковича-Азарова. І ми прийшли до того, що за ці 6 років отримали колосальну проблему із соціальною справедливістю. Мінімальний розмір пенсії ми все-таки підвищували, і з 2013 року він зріс приблизно на 600 грн, а тим людям, які мали значний трудовий стаж і достойну зарплату, за ці 6 років пенсія не перераховувалась жодного разу. Тому очевидно, що ті, кому пенсія не перераховувалася весь цей час, отримали додаток більший, ніж ті, хто виходив на пенсію після 2013 року. Але це не крапка, це лише кома. Ті люди, котрі виходили на пенсію з 2014 року, для них процес осучаснення буде здійснений вже у 2019 році і здійснений він буде автоматично», - пояснив віце-прем’єр-міністр.
Він також пояснив, що осучаснення пенсій відбувається за рахунок збільшення доходів Пенсійного фонду України і не призведе до зростання дефіциту його бюджету.
«Осучаснення пенсій відбувається за рахунок додаткового ресурсу, який отримав Пенсійний фонд протягом року. Збільшення доходів Пенсійного фонду – це, насамперед, результат реформ, які ми провели протягом року, і це, безумовно, вплив підвищення мінімального розміру зарплати з 1 січня 2017 року. Осучаснення пенсій за ці три місяці (жовтень, листопад, грудень) буде нам коштувати приблизно 22-23 млрд грн. Це той додатковий ресурс, який отримав бюджет Пенсійного фонду. Це не інфляційні кошти», - пояснив віце-прем’єр-міністр.
Павло Розенко підкреслив, що з 1 січня 2019 року повинен запрацювати накопичувальний рівень пенсійного забезпечення, що дозволить у майбутньому отримувати пенсію вже з трьох джерел, а не з одного, як зараз.
«Перед нами стоїть завдання запустити з 1 січня 2019 року накопичувальну пенсійну систему. І українці нарешті матимуть можливість отримувати у майбутньому пенсію з трьох джерел – солідарної системи, накопичувального рівня і недержавних пенсійних фондів», - зазначив віце-прем’єр-міністр.
Як повідомляв Житомир.info, 20 жовтня під час «година запитань до Уряду» міністр соціальної політики Андрій Рева розповідав, що пенсії вже підвищили 90% пенсіонерів.
Житомир.info