27 вересня від ранку близько сотні АТОвців пікетують Житомирську облдержадміністрацію. Серед них – колишні військовослужбовці з Житомира, Бердичева, Коростишева, Коростеня, Новограда-Волинського та Любара. Мітингувальники кажуть: подібні акції наразі проходять по всій Україні, головна вимога пікетуючи – скасувати постанову Кабміну, яка заморозила видачу земельних ділянок учасникам АТО.
«Ми вимагаємо скасування постанови Кабінету Міністрів №413. Ми скоро будемо називати їх не Кабінет Міністрів, а царі України, як мінімум. Є негласна вказівка, яка напевно іде від президента України, адже Гройсман її підписав, щоб не видавати землю взагалі нікому, ні АТОвцям, ні простим людям. Можна сказати, що Держгеокадастр зараз стоїть на місці, він не працює, видає лише другі накази. Є кілька хлопців, які позивалися до суду на Кабмін і виграли ці суди, але й при цьому їм землі так і не віддають», - розповідає заступник голови ГО «Атошник» Сергій Артьомов.
Мітингуючі кажуть: багато запитань є і до очільника області Ігоря Гундича.
«Губернатор є представником президента на Житомирщині, він повинен захищати права своїх людей», - пояснює заступник голови ГО «Атошник».
Зрештою, губернатор таки виходить до пікетувальників.
«По постанові я можу сказати одне: звернення ми послали на Кабмін. У своїх усних та письмових розмовах ми говоримо про те, що ця постанова викликає суспільну напругу не тільки серед учасників АТО, а і серед простого населення. Тому, що люди не можуть отримати під ОСГ два гектари, бо є якийсь певний ліміт - 25% від загальної землі, яка видається у власність про області. Я думаю, що до нашої думки дослухаються і найближчим часом цю постанову в Кабміні повторно розглянуть», - каже голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.
Втім, переговорів із владою людям недостатньо, і вони їдуть перекривати дорогу Київ-Чоп поблизу Житомира.
«Ми зараз їдемо перекривати дорогу, хлопці перекривають по всій Україні і ми будемо теж», - ділиться Сергій Артьомов.
Кілька хвилин після перекриття і вже чути невдоволені відгуки водіїв, які застрягли у кілометровому заторі.
«До чого тут люди? Нехай почнуть з Верховної Ради, не з нас. Я обурений, тому що наша влада не приймає ніяких дій щодо цього», - обурюється Олександр.
Однак, серед заблокованих є і ті, хто підтримує дії протестувальників.
«Хлопці відстоюють свої права - це нормально. Звичайно, заважають людям, але у кожного свої методи», - сказав Антон.
«Я підтримую, щоб їм усім давали землю. У мене теж дядько АТОшник, він загинув», - каже Степан.
Незважаючи ні на що, протестувальники продовжували ходити по пішохідному переходу, перекриваючи рух автівкам та рейсовим автобусам. Пропускали лишень карети швидкої допомоги та машини з вагітними та дітьми.
Перекриття тривало близько години, після чого мітингуючи все ж звільняють трасу та розблоковують рух.
Нагадаємо, 11 липня цього року житомирські АТОшники вже перекривали трасу Київ-Чоп, протестуючі проти постанови КМУ №413 та затримки з виділенням земельних ділянок учасникам бойових дій на сході України.
Житомир.info