У четвер, 6 квітня, відбулася акція «За чисте довкілля» за підтримки «Малинського лісгоспу АПК». У Недашках працівники місцевого лісництва, школярі та небайдужі жителі села прибирали територію навколо меморіалу «Скорботна мати», присвяченого жертвам голодомору та політичних репресій. За словами заступника лісничого Недашківського лісництва Миколи Олексійовича Козленка, прибирання відбувається щороку.
Детальніше про меморіал нам розповіла заступник з виховної роботи Недашківської школи Галина Павлівна Ротарь:
— Зараз ми знаходимося на території меморіалу «Скорботна мати», Побудований він у пам’ять про жертв сталінських репресій, а також наших односельчан, які загинули під час Другої світової війни. Збудований у 1999 році фактично на святому місці, бо колись тут знаходилася стара будівля церкви, тому громада села і вирішила звести тут цю споруду. Біля меморіалу знаходиться й пам’ятник невідомому солдату, побудований 1964 року на честь загиблих у роки війни односельців, а також тих, хто брав участь у визволенні села у 1943 році. Учні школи, можна сказати, взяли шефство над цим святим місцем, щоби воно було окрасою села і нагадувало про тих, хто поклав своє життя за майбутнє нашого покоління. Щороку біля меморіалу у День пам’яті жертв політичних репресій і в листопаді у День відзначення пам’яті загиблих під час голодомору, у нас проходять години пам’яті загиблих односельців.
Також хочеться додати, що в рамках місячника по благоустрою, нам підставляють плече Недашківське лісництво. Всі його працівники допомагають нам наводити порядок. На основі такого трудового практикуму виховуються наші діти.
Ми також поспілкувалися і з учнями місцевої школи, задіяних у акції, зокрема, з головою учнівського самоврядування Недашківської школи Ольгою Литвиненко.
— Учнівське самоврядування «Берегиня» я вже очолюю третій рік — говорить Ольга. — В першу чергу, ми дбаємо про добробут школи, а також займаємося облагородженням пам’ятних місць нашого села, щоб таким чином вшанувати загиблих.
Читайте також: УЧАСНИКИ ШКІЛЬНОГО ЛІСНИЦТВА «ПРОЛІСОК» ВИСАДЖУВАЛИ ДЕРЕВА
Уже перед від’їздом нас зацікавив працівник, який біля контори лісництва вирізував зі зрубаного дерева якусь скульптуру. На запитання, що це буде, відповів — вовк і додав:
— Можна було просто спиляти непотрібне дерево і все. Але набагато корисніше зробити щось, що б прикрашало навколишній простір. Тому керівництво лісництва й попросило мене вирізати скульптуру.
Опісля ми відвідали село Першотравневе, де працівники Привітнянського лісництва (лісничий Петро Петрович Гаєвський) у рамках акції прибирали біля монументу спаленому під час Другої світової війни селу. Працівники лісництва впорядковували монумент виключно своїми силами, оскільки в селі живе всього кілька людей вже літнього віку. Детальніше про історію пам’ятника розповів старожил села, депутат Старовороб’ївської сільської ради, працівник лісництва Микола Оксьоненко.
— Пам’ятник збудований у 1980 році, — розповідає Микола Іванович. — Згідно з проектом, він мав бути 30 метрів у висоту. Для цього треба було знести три хати і на нього не вистачало коштів, тому поставили такий пам’ятник, який бачимо. Під час війни у селі ховалися партизани. Десь у квітні 1943 року тут був бій партизан з німцями. Чотири партизани, які були переодягнені в німецьку форму, загинули. Вранці, після бою, до села зайшли партизани і сказали всім людям піти у ліс. А до вечора більша частина села була спалена німцями. У пам’ять про цю подію і збудували пам’ятник.
Як бачимо, працівники лісництв, школярі та просто небайдужа громадськість активно долучається до подібних акцій.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері.