Практичні заняття, інноваційні методи та форми навчання, індивідуальний підхід до кожного учня – усе це пропонують своїм вихованцям в приватній альтернативній школі «Синергія». Тут певні: щоби діти старанно вчилися та краще засвоювали знання, їх потрібно зацікавити.
Як приклад – урок математики в другому класі. Діти вивчають таблицю множення не зі сльозами на очах та супротивом, а з посмішкою, співаючи та підтанцьовуючи.
«Ми працюємо з дітьми за технологією «Росток». Діти у такому віці сприймають усе цілісно, тому ми на уроці математики чи української мови, чи читання пробуємо розвивати у дітей не лише здібності до математики, а доповнюємо урок різними цікавинками. Діти, не помічаючи цього, вивчають світ навколо себе», - розповідає класний керівник другого класу приватної альтернативної школи «Синергія» Анна Глушаниця.
Особливий урок з навколишнього світу і в першачків. Класний керівник пані Марина розповідає: вивчаючи живу природу, згадують геометричні фігури, кольори та лічилки, активізуючи розумову діяльність малечі.
«Ми використовуємо найчастіше інтегративний підхід. Тому що на таких уроках ми можемо поєднати дві різних дисципліни з навчання. Цей метод є потужним стимулятором розумової діяльності дитини і завдяки йому ми на уроках можемо використовувати вже здобуті знання з різних навчальних дисциплін», - говорить класний керівник першого класу приватної альтернативної школи «Синергія» Марина Мазилова.
З-поміж інших предметів у школі «Синергія» учні поглиблено вивчають англійську з носіями мови - нейтів спікерами.
У результаті: правильні наголоси, вимова звуків та зрештою «жива» англійська. А про проблему мовного бар’єру в дітей можна забути. Разом із тим, з дітьми займаються за авторською програмою Genki English, з якою процес вивчення англійської стає веселим та захоплюючим.
«Кожен урок ми починаємо з розминки: повторюємо попередню тему, використовуємо при цьому картинки. Нову тему вводимо, закріплюємо її за допомогою пісеньки, а потім іще граємось. Діти усе це полюбляють, адже це весело, візуалізовано», - розповідає вчитель англійської мови приватної альтернативної школи «Синергія» Таїсія Данилюк.
Шукаючи індивідуальний підхід до кожного учня, вчителі школи «Синергія» розробляють власні посібники та дидактичні матеріали для дітей. Вчитель української мови та літератури пані Наталя ділиться: її дев’ятикласники, не завчають вірші та поезії щоб їх запам’ятати, а замальовують. До прикладу, як сьогодні. Окрім цього, учні самостійно ведуть читацькі щоденники, «Книги історій» та спеціальні робочі зошити.
«Щоб краще запам’ятати вірші, яких ми дуже багато вивчаємо, можна використати метод мнемотехніки – замалювати те, що вони бачать. В результаті по невеличких знаках вони можуть згадати сюжет поезії. Також, в індивідуальних розробках працювала над поєднанням інших предметів з українською мовою. Наприклад, природознавство на уроках української мови. Тобто, діти вивчаючи природознавство, так само вчать різні теми: речення, написання текстів, творів і т.п.», - ділиться вчитель української мови та літератури у приватній альтернативній школі «Синергія» Наталія Кондратюк.
Крім навчальних предметів, передбачених програмою, у школі діють курси «Життєвих навичок», додаткові заняття з шахів, танців, театрального мистецтва та вокалу. На одному з таких занять зустрічаємо дев’ятирічну Марію. Дівчина зізнається: охоче ходить на співи, адже мріє в майбутньому стати співачкою.
«Мені дуже подобається співати і в майбутньому у мене на це є великі плани», - зізнається Марія Рудакова.
Також, у школі функціонує садочок. Групи невеликі – до 9 дітей віком від двох років, тому вихователі мають змогу приділити увагу кожній дитині окремо. З дітьми також займаються спеціалісти англійської мови, музичного мистецтва, хореограф та логопед. Вихователі школи «Синергія» зазначають: їхня програма значно різноманітніша, аніж у звичайних садочках. Одні лишень кулінарні курси чого варті. Тут дітки не тільки розвивають моторику рук, рецептори, а й вчаться готувати, рахувати та запам’ятовувати.
«Моторика рук розвивається. Діти ліплять маленкі детальки з тіста. Розвивається пам’ять, тому що ми деякі рецепти повторюємо по кілька разів, згадуємо як готували. Діти називають інгредієнти, що і в якій послідовності. Також, розвиток мислення, сенсорний розвиток – смакові рецептори, ми всі інгредієнти намагаємось спробувати, понюхати, відрізнити. Найважливіше те, що ми приділяємо увагу кожній дитині індивідуально. Ми їх любимо, як своїх», - запевняє вихователь садочку при приватній альтернативній школі «Синергія» Яна Вознюк.
Одна із головних переваг школи, зауважує її директор пані Оксана, - демократія. Кожного тижня тут проводять загальношкільні збори з виховною метою, на які виносяться питання, що турбують як вчителів, так і учнів. Діти разом із викладачами шукають шляхи їх вирішення. Такий метод, пані Оксана називає ефективним, бо свобода слова для дітей є надважливою. Вони відчувають свою значимість та вчаться бути відповідальними.
«Ми подолали проблему, яка, на жаль, є у загальноосвітніх школах, через ті умови, що у класі по 40 учнів. У нас немає комплексів у діток, які, на жаль, формуються в загальноосвітніх школах. Діти відкриті, люблять ходити до школи, навчатися, пізнавати щось нове. У нас навіть є курс “Життєві навички”, де діти вчаться прасувати, готують, кулінарні майстер-класи та різні практичні навички, які їм знадобляться в майбутньому. У нас наче велика сім’я, де діти почувають себе у першу чергу комфортно», - зауважує директор приватної альтернативної школи «Синергія» Оксана Висоцька.
Житомир.info