Потрощені дахи й вікна в житлових будинках, розбите скло в автівках – такі фото наслідків крижаної зливи, яка надвечір 21 вересня пронеслася Житомирщиною, люди викладали на своїх сторінках у соцмережах. Постраждали 8 районів області, найбільше – Ємільчинський та Бердичівський. Серед постраждалих і жителі села Скраглівка Бердичівського району, люди бідкаються: град розміром з яйце зрешетив усе на своєму шляху.
«Я його не полатаю, у мене немає за що, цей шифер потрібно повністю знімати, все побито. На всю хату потрібно листів 90, не рахуючи хліва», - говорить крізь сльози Василь Гаврилюк.
«Я не бачила ще такого граду, летіли шматки льоду. На вулицю вийти не можна було, могло й вбити. Ось дах побило, вікна побиті, що робити далі – не знаю. І сарай побитий», - бідкається Тетяна Фіщук.
Наразі, люди підраховують збитки та звертаються за допомогою до сільських та міських рад. Циклон, який наробив шкоди не на одну тисячу гривень, синоптики називають південним. Працівник обласного гідрометцентру Іраїда Єлєневська каже: про негоду знали та надсилали повідомлення про штормове попередження в райдержадміністрації. Однак те, що циклон буде настільки небезпечним, навіть і не передбачали.
«Ми очікували град, і ми штормове попередження розповсюдили в усі районні адміністрації. У нас є багато матеріалу, за яким ми відстежуємо рух таких небезпечних явищ: радари, космічні знімки. На Середземному морі утворився циклон, навіть сім’я циклонів. Це був південний циклон, для нього характерні опади, грози, град. Єдине, що це більше літні явища, і в минулому столітті в осінню пору про такі явища ми повинні були давно забути. Але, у зв’язку із глобальним потеплінням, ми будемо спостерігати такі явища кожного року, нажаль», - розповідає завідуюча сектором метеорологічних прогнозів Житомирського обласного центру з гідрометеорології Іраїда Єлєневська.
За її словами, циклон іще не залишив Житомирщину, однак небезпека вже минула.
«Циклони – це повітряна воронка, і вона крутиться по колу. Тому циклон навколо Житомирщини ще кружляє, поки він не видихнеться. Цей процес буде тривати до кінця тижня. Єдине, що можу заспокоїти – він (циклон) ослаб: очікуємо до кінця тижня періодичні дощі, грози, але суттєвих небезпечних явищ не очікуємо», - сказала Іраїда Єлєневська.
Як повідомляв Житомир.info, гроза в Житомирській області розгулялася після восьмої вечора 21 вересня. З неба сипався град розміром з куряче яйце, негода тривала півгодини, лишивши по собі продірявлені дахи у 200 будинках, побиті автомобілі, вибиті шибки і порвані електродроти. Влада області встановлює розмір збитків та вирішує питання щодо надання допомоги постраждалому населенню.
Житомир.info