Виходить, що малинське папероробне підприємство змінюється, так би мовити, з усіх боків. Зовнішні зміни, ведемо мову про фасад, мають оновлений і сучасний вигляд і приємно радують всіх, хто проходить повз мікрорайон паперової.
Що ж із «внутрішніми» змінами?
Дійсно, факт має місце, — з початку року ТОВ «Папір-Мал» змінило юридичну адресу із Малина на Черкаси. Це підтвердили у малинських державних структурах, мовляв, наприкінці 2016-го товариство готувало відповідну документацію, а з початку нового року змінило юридичну адресу.
Нагадаємо: ТОВ «Папір-Мал» — одне з найпотужніших малинських підприємств, яке у місті працює вже сімнадцять років. Випускає папероробну продукцію — картонну та іншу, яка користується попитом на ринку, розширює потужності, модернізує виробництво, постійно надає робочі місця. Наразі тут працює до 500 чоловік.
Чому раптом товариство вирішило змінити юридичну адресу? Адже тепер податки будуть надходити не у малинський бюджет, а в іншу область. З цим запитанням звернулись до директора ТОВ «Папір-Малу» Віктора Хоменка.
— По-перше, про податки. Місцеві податки і залишаться тут, на місці — мова йде про податок з доходів фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок, плата за землю, екологічна тощо. А от ті податки, що спрямовуються до державного бюджету, будуть акумулюватись в Черкаській області. Щодо сумлінної сплати податків, їх сплачують всі малинські підприємства?
— Ну, легалізація робочих місць та нелегальних пилорам роками залишається розкритою проблемою, яку ще жодна влада не намагається вирішити, можливо, усім так зручно. Але мова не про це, Вікторе Васильовичу, усе ж — чому ви змінили юридичну адресу? Що вам у Малині стало не так? Кажуть, ніби з Черкас ваш генеральний бос та бухгалтер… Це головна причина?
— Якщо сказати одним реченням — це було рейдерство на державному рівні. І розумійте ці слова, як хочете.
Щоб зрозуміти слова Віктора Васильовича правильно, чомусь одразу пригадалися події півторарічної давності, — літа 2015-го року. Саме тоді на ТОВ «Папір-Мал» було встановлене нове потужне котельне обладнання виробництва Туреччини, яке працює на біомасі. Турецькі фахівці його монтували та проводили пуско-налагоджувальні роботи. Проект був унікальним, тому що ще жодне українське підприємство такого обладнання не мало, малинчани були першими у цьому. Біомасу мало постачати ТОВ «Полісся 2002». Запуск обладнання дозволив би скоротити споживання природного газу приблизно до 400 тисяч метрів кубічних у місяць. На той час, та і тепер, це було дуже актуально, бо ж стосунки з Росією, яка є постачальником газу, можна назвати війною.
Але то вже історія. А як назвати стосунки підприємства із місцевою владою? Це на розсуд читачів. І якщо подивитись у завтрашній день, коли зараз мова іде про те, що всі податки залишатимуться в області, мені особисто дуже дивно, чому Житомирщині не потрібні потужні підприємства. Чи, точніше мабуть, наш Малин нікому не потрібен.
Про те, як працює підприємство ТОВ «Папір-Мал», наскільки екологічно шкідливим є виробництво і хто на ньому працює — читайте в наступних номерах «СП».
За матеріалами газети "Соборна площа"