Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.

23 вересня в Радомишльському районі поблизу села Ставки відкрили громадський культурний простір «Повстанський хутір».

На хуторі відновили хатину упівця Дмитра Овсієнка та вже другий рік влаштовують тут фестиваль повстанської пісні.

«Це хата підпільників – матері та сина, які співпрацювали з Українською повстанською армією. І практично це була підпільницька явочна квартира. До речі, тут поблизу, навпроти хати, є ще дуб, під яким знайдено НКВД – КГБ уже пізніше – листівки, патрони й інші речі Дмитра Овсієнка, які зв’язані були з УПА і ОУН. В архіві збереглися фотографії Дмитра перед тим, як його вивезли в тюрму, а потім в концтабір», – розповів історик-краєзнавець Геннадій Цвік.

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.

Приїхав на відкриття «Повстанського хутору» й колишній зв’язковий УПА, свободівець Петро Прийдун, котрий розповів присутнім про повстанську боротьбу на Радомишльщині:

«Ми, діти війни, зарання ставали дорослими. У ті часи нам уже поручали дещо таке зробить, виконать, що, можливо, й деколи не під силу було дорослим. Правда, я не попадався, так би мовити, ʺз полічнимʺ. Але вже з 19 років я заробив собі довічне заслання в Сибір».

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.

Реставрація будинку тривала три роки, допомагали всі небайдужі.

Нині вже другий рік поспіль поряд з відновленою будівлею збираються націоналісти на фестиваль повстанської пісні. Цьогоріч співали колективи та солісти з Радомишля, Коростишева, Житомира. На фестиваль з’їхалися не лише жителі сусідніх сіл, а й з усієї області.

Особливістю цьогорічного свята стала реконструкція історичного бою між підпільцями та енкаведистами. Історичні реконструктори, котрі інсценізували бій, вважають, що саме так повстанці Радомишльщини боролися з НКВСівцями.

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЬ ВІДКРИТТЯ «ПОВСТАНСЬКОГО ХУТОРУ». + ФОТО. ВІДЕО.

Наприкінці заходу гостей частували повстанським кулешем та лісовим чаєм. Організатори свята кажуть, що планують зробити фестиваль щорічним та всеукраїнським.

Відео: Телеканал СК1

Malin City

Події у світі

ПІРОТЕХНІКИ ЗНИЩИЛИ 2 БОЄПРИПАСИ ЧАСІВ МИНУЛИХ ВІЙ...
2 жовтня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила 2 одиниці вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, знайдених...
«БАТЬКІВЩИНА» - ДІТЯМ. [ПР]
Під такою назвою відбулась акція за підтримки Житомирської партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та депутата Житомирської обласної ради...
У РАДОМИШЛІ 47-РІЧНИЙ ЧОЛОВІК РОЗБИВСЯ НА КРАДЕНОМ...
Двоє жителів Радомишльського району без відома власника «орендували» його автівку. Нею потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, що виявилася...
ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УК...
Професійно підготовлений солдат-контрактник – це важлива ланка обороноздатності країни, що піклується про забезпечення цілісності і...
ДО КІНЦЯ РОКУ У РАДОМИШЛЬСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ ПРАЦЮВАТИМ...
До кінця 2017 року у школах області повноцінно працюватиме 20 медіатек, з яких 15 функціонуватимуть у районах, а 5 – у м. Житомир. Про це...