Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Куди прямує малинська медицина, або При зміні вивісок нічого не зміниться?

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

У п’ятницю, 3 березня, у конференц-залі малинської поліклініки відбулася зустріч працівників комунального закладу «Малинський міськрайонний центр надання первинної медико-санітарної допомоги» з представниками громадськості, міської та районної влади. Питання, яке підіймалося, стосувалося реорганізації медичного закладу. Так, з 1 травня цього року планується створення міського і районного медичних центрів. Відповідно доведеться скоротити медичних працівників, яких завчасно ніхто не попередив про звільнення. Дискусія, яка виникла у залі, була доволі емоційною.

Голова незалежної профспілки Галина Василівна Левичева 1 березня отримала наказ головного лікаря про повідомлення працівників закладу про проведення реорганізації. Наказ був складений з порушеннями. Профспілка була позбавлена законного права брати участь в реорганізації медичного закладу. У зв’язку з цим, багато працівників, медичних сестер, обслуговуючого персоналу буде звільнено. Тому й відбулися збори трудового колективу. Ось що про дану ситуацію на цих зборах розповів головний лікар Олександр Миколайович Андрійцев.

— Видачі цього документа передувала сесія міської ради, яка відбулася 17 лютого і на якій було ухвалено два рішення: про реорганізацію міськрайонного медичного закладу і створення міського медичного закладу, — повідомив у своєму виступі Олександр Миколайович. — Зверну увагу, що головний лікар про це нічого не знає. Я не запрошувався на профільну комісію і не ознайомлювався з документацією. Не був повідомлений і трудовий колектив. Основною причиною реорганізації, яку назвав міський голова — покращити фінансування, бо немає розуміння з боку сільських рад. Я запевняв, що це не відповідає дійсності. Я звернув увагу, що і в державі триває медична реформа, яку очолює Уляна Супрун — міністр охорони здоров’я. Вона розповідає, як все буде добре, що гроші ходитимуть за пацієнтом. А на папері — це, звісно, жах. Самим міністерством закладена реорганізація медичних закладів у 2017 році. Але на це все треба гроші. Комісія мала б вивчити це питання, ознайомитися з документами МОЗу і їх враховувати. У планах міністерства чітко прописано, як має проходити реорганізація, зокрема і те, що колектив в особі профспілки мав бути попереджений за три місяці. З 1 березня мене зобов’язали повідомити всіх працівників про реорганізацію. Зрозуміло, що повідомити всіх медиків району за один день неможливо. По-друге, обурилися працівники закладу, бо з ними ніхто не порадився і незрозуміло, що це за реорганізація. Коли я прочитав документи, статут майбутнього закладу, то зрозумів, що це жах.

Олександр Миколайович зазначив, що в структурі медичних закладів нічого не зміниться, зміниться лише назва. Багато лікарів працюють в місті, але вони все одно переживають, бо не можна відразу розірвати зв’язок між містом і селом, адже працює налагоджена система. А через реорганізацію в селі, до прикладу, не буде педіатрів. Головний лікар висунув пропозицію: звернутися до міського голови, до депутатів міської ради з проханням переглянути це рішення.

Після цього був доволі емоційний виступ міського голови Олексія Шостака.

— Я не знав предмет нашої зустрічі, — сказав на початку свого виступу міський голова — Я запитую організаторів: для чого піднімати це питання і турбувати людей? Ніхто не вкраде ваше робоче місце, на вашу зарплату це також не вплине. Це ніяк не вплине на організацію роботи. Вам штучно в головах створили проблему.

Відповідь дуже збурила людей у залі. Одна з лікарів запитала мера:

— Якщо створять міський центр, хто обслуговуватиме дітей з району? Якщо зменшиться кількість пацієнтів, і в мене зменшиться навантаження, як головний лікар може заплатити мені ставку? І це стосується не лише мене.

Міський голова порадив їй працювати за сумісництвом.

— З жовтня я піднімав питання спільного утримання цього закладу, — продовжив Олексій Григорович. — Місто не спроможне утримувати об’єкт, який належить двом адміністративним одиницям — місту і району. Розуміння на людському рівні є. Я піднімав це питання на сесії міської ради, збирав сільських голів, розповідав їм про ситуацію. Ми писали звернення на сесію районної ради, щоб вони передбачили фінансування медичної галузі у річному бюджеті. Цього року на нас поклали додатковий обов’язок у фінансуванні комунальної сфери. Ми дійдемо до того, що у жовтні місто не спроможне буде фінансувати цю галузь, якщо не підключиться район. Це питання не стосується вас. Тут повинні були сидіти наші фінансисти з «білого дому», визначити суму фінансування і на цьому закрити питання. Як я вже говорив, ми зібралися з приводу, який вас абсолютно не має цікавити. Натомість, у жовтні ми зібралися б з приводу тепла, електроенергії, заробітних плат. І тоді до мене стояло б питання, як я допустив те, що ви залишилися без заробітної плати, електроенергії і тепла. Я не допущу виникнення цієї проблеми, подобається це комусь чи ні.

На цій категоричні ноті міський голова завершив свій виступ.

— Ви кажете, це нас не стосується. Кажете, що у фінансовому становищі ми виграємо і відразу говорите, що з жовтня ми залишимося без зарплати, — додала одна з лікарів.

— Я міський голова, я не допущу, щоб медицина зупинилася. Не хоче фінансувати район — я створю окремий медичний заклад.

— Не забувайте, що тут є ще люди з вищою освітою, — докинула лікарка.

Після збурення, яке пройшло по залу, слово взяв голова районної ради Михайло Левковець.

— Думав, що міський голова попросить вибачення. Я як голова районної ради прошу за це пробачення. Питання фінансування потребує скрупульозного відношення, у першу чергу, керівників. Але це не значить, що ми повинні приймати необдумані, протизаконні, абсурдні рішення. Ніхто не запросив мене на сесію, де приймалося це рішення. Реорганізація — це дуже складний процес, не такий, яким його описує Олексій Григорович. Ми обговорювали це питання з усіма сільськими головами. У п’ятницю тишком пройшла сесія і прийняли це рішення. Яким чином проходитиме реорганізація? Як передавати майно з одного балансу на інший? Думаю, в цьому рішенні треба ставити крапку. Зібратися фінансовим службам міста і району, плюс підключити сільські ради. Виводимо прозору картину всіх надходжень, витрат і плюс-мінус недостаток. Є сільські ради, які можуть фінансувати, у них є надходження до бюджету. Деяким сільрадам ми допомагаємо. На сьогоднішній день, ми перерахували 400 тисяч на потреби медицини. 17 березня у нас сесія, де плануємо знову перерахувати кошти. Але ми єдине просили: дайте нам прозорі витрати і надходження. Кажете, не зачепить людей. Як це не зачепить? Ми повинні попередити завчасно цих людей, звільнити їх і набрати нових. Треба враховувати думку громади, лікарів і вже потім приймати рішення. Ми просимо обласне фінансове управління, щоб приїхала компетентна комісія, залучила спеціалістів районних, міських і вивела все на чисту воду.

Свою ремарку вставив Олександр Андрійцев:

— Проблема в тому, що недофінансована медична галузь в усій Україні і створення нового медичного закладу цю проблему не вирішить.

— Проблема не в тому, що недофінансовується галузь по всій Україні, — відповів міський голова. — Я говорю про недофінансування в окремій адміністративній одиниці. Держава не допомагає, а субвенції немає.

— Це питання можна вирішити по іншому. І зовсім не обов’язково проводити реорганізацію, щоб вирішити питання недофінансування. Щоби ми нормально працювали — не ламайте систему охорони здоров’я.

Насамкінець, голова незалежної профспілки Галина Левичева зачитала проект звернення загальних зборів трудового колективу комунального закладу «ММРЦПМСД» до Малинського міського голови Олексія Шостака і депутатів Малинської міської ради. У ньому йшлося, що рішення міської ради про реорганізацію ММРЦПМСД  та рішення про створення комунального закладу «Малинський міський центр ПМСД», яким передбачається реорганізація КЗ з 1 травня 2017 року, прийняті з порушенням законодавства. Малинська міська рада повинна була не менше, як за три місяці до намічуваних звільнень до 1.02.2017 року надати профспілці інформацію щодо цих заходів, що зроблено не було.

Сумнів викликає і спосіб, яким планують реорганізувати медичний заклад. Міська рада мала врахувати рекомендації МОЗу щодо реорганізації, що зроблено не було. У разі створення 01.05 центру сільські жителі будуть позбавлені кваліфікованої педіатричної допомоги, допомоги вагітним, значно погіршиться протитуберкульозні заходи та інші напрямки.

Всі присутні працівники медзакладу проголосували за це рішення.

Після короткого, але бурхливого засідання стає зрозумілим, що це лише одна із серій багатосерійного фільму під умовною назвою «Куди прямує малинська медицина?».

Читайте також: У Малині будуть скорочувати лікарняні ліжка, бо медикам не вистачає грошей на зарплату

«Все, розраховуюсь! Повністю розчарувалась у медицині!», або як вилікувати малинську медицину без «ампутації» ФАПів…

Кубів: Медична реформа збільшить соцстандарти лікарів та тривалість життя українців

Загрузка...

Коментарі

Malin City

Свіжі коментарі

Події у світі

СТВОРЕНО РАДОМИШЛЬСЬКУ МІСЬКУ ВИБОРЧУ КОМІСІЮ
15 вересня 2017 року відбулось засідання Радомишльської районної виборчої комісії на якій було утворено Радомишльську міську виборчу комісію. З...
ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ, А ТАК...
Відзначення Дня фізичної культури та спорту, цього року в нашому районі співпав з гучною подією, святкуванням 50-річного ювілею...
23 вересня у Радомишльському районі відбудеться ві...
У суботу, 23 вересня, в Радомишльському районі відбудеться відкриття громадського культурного простору «Повстанський хутір» (колишній хутір...
У СЕЛІ МЕНЬКІВКА ПОЖЕЖА ПОВНІСТТЮ ЗНИЩИЛА ЖИТЛОВИЙ...
15 вересня 2017 року на пункт зв'язку 16 державної пожежно-рятувальної частини (м. Радомишль) о 1 год. 54 хв. поступило повідомлення що в с....
РАДОМИШЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ В ОБЛАСНОМУ РЕЙТИНГУ НА ДРУ...
Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Житомирської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл...