Кабінет міністрів роз’яснив, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом про комерційний облік теплової енергії та водопостачання.
Роз’яснення опубліковане 11 вересня на фейсбук-сторінці Урядового порталу.
«Один із головних міфів – наче б то закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні). Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно «розподілити» між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники», - йдеться у дописі.
Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема «різниці в показаннях» (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан.
«Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги», - констатують урядовці.
Нагадаємо, за словами віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, мета закону – перехід на 100% облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою лічильників, що вже не дозволить перекладати на українські родини наднормативні втрати монополістів і закладе принцип, згідно з яким кожен буде оплачувати тільки ті обсяги комунальних послуг, які він фактично спожив.
Як повідомляв Житомир.info, 22 червня цього року Верховна Рада прийняла Закон України №4901 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», згідно з яким постачальники послуг за власні кошти встановлять будинкові лічильники тепла протягом року, а води – впродовж двох років. За кілька днів до цього голова Житомирської ОДА Ігор Гундич доповідав прем’єр-міністру, що 75% будинків області із централізованим теплопостачанням будуть оснащені тепловими лічильниками вже до кінця року.
Житомир.info