Хто в Малині краде ліс? Це було головним питанням на круглому столі організованому в РДА. Та присвячена проблемі незаконної вирубки лісів в Малинському районі.
Участь в круглому столі взяли представники Коростишівської місцевої прокуратури – старший радник юстиції Сергій Зубак і Тарас Пургін, начальник Малинського відділення поліції полковник міліції Михайло Старовойт, голова Малинської РДА Юрій Рудченко та голова Малинської районної ради Михайло Левковець. Крім того, директор ДП «Малинський лісгосп АПК» Володимир Антонюк і представники від ДП "Малинське лісове господарство", активісти громадських організацій Олексій Костюченко та Олексій Семенів, а також деякі сільські голови та працівники СБУ.
Причиною зібрання стали недавні події на території Малинського та Коростенського районів. В сусідньому районі набирають обертів діяльність злочинних груп, що спеціалізуються на викраденні дубів. Дійшло того, що злочинці займаються фізичною розправою над працівниками лісової галузі. Та залякуванням їх сімей. В Малинському районі незаконна вирізка деревини також процвітає, але значно в менших масштабах. Ситуація набуває соціальної напруженості. Внаслідок штучного розхитування ситуації, як недавні події в смт. Гарнітне, Малинського району. Гранітне: "Волонтери" проти "лісової мафії"
Відкриття засідання розпочинає прокурор Сергій Зубак. З вітання та знайомства з присутніми. Сергій Олександрович розповів про причини сьогоднішнього зібрання. Незаконна вирубка лісових насаджень.
- Я родом із Буковини - краю гірських лісів. І тому лише тут, на Поліссі, я можу дихати так, як на Батьківщині, – розповідає пан Сергій. - Вже як рік ми боремося з цією бідою. Ця проблема присутня більше в Коростенському районі, де набула небувалого розмаху. Приємно чути, що в нашому районі вона в більшій мірі перебуває під контролем. Це, здебільшого, результат наших спільних зусиль.
Але для чого ми зібралися? Крадений ліс переробляють в межах району. І він іде на пилорами Малинського району. Тому я закликаю всіх бути пильними та повідомляти про будь-які підозрілі випадки рубки дерев. За минулий рік прокуратура провела більше 50 обшуків із вилученням сировини, добутої незаконним шляхом.
Також слово взяв директор ДП «Малинський лісгосп АПК» Володимир Антонюк, наголосивши присутнім про штрафи за спалення сухої трави. Відтепер ця сума становитиме 150 тисяч гривень. Шкода від стихійних пожеж величезна - за декілька годин може вигоріти стільки лісу, скільки лісгосп не вирізає за рік!
Представники лісової охорони також коротко прозвітували про свою діяльність та розповіли про схему діяльності «лісової мафії». Виявляється, викрадачі дуба починають працювати вдень. По району їздить два-три легкові авто, які шукають дуб, розпитуючи в місцевих жителів. Далі вночі починається зрізка обраних дерев, а також перегрузка на тентовані автомобілі, які рухаються в супроводі молодиків спортивної статури. Вони часто блокують роботу лісової охорони. Зокрема, нещодавно злочинці побили працівника лісової галузі, нанісши тяжкі тілесні ушкодження, і методом залякування та погроз змусили відмовитися від заяви в поліцію.
Прозвучали слова вдячності і від представників районної ради, які закликали до єднання та подякували працівникам лісової галузі за гарну роботу.
Заслухали і начальника малинської поліції Михайла Старовойта. Він прозвітував про роботу правоохоронних органів у цій сфері. А також розповів про складні умови праці оновленої поліції. Це скорочення штату, проблеми з пальним та недосконалість сучасного законодавства яке дозволяє порушникам чинного законодавства виходити сухими з води. Навівши для прикладу минулорічні події з вандалізмом на сільському кладовищі.
Небачений вандалізм на кладовищі в селі Ободівка
Небачений вандалізм на кладовищі. Схід села. ВІДЕО.
Підсумком круглого столу стала ідея про залучення громадськості та селищних голів до співпраці з органами прокуратури і національної поліції до протидії злочиності на території Малинщини.