Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

4 січня - цей день в історії

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

4 січня - цей день в історії

4 січня відзначається день Анастасії Путорозрішниці. До цієї святої звертались у молитвах для легкого протікання вагітності та пологів. Цього дня, з молитвою до святої, жінки вишивали рушник, який мав допомогти благополучно народити.

У народі примітили, яким буде день на Анастасію, таким буде і жовтень. Наші пращури спостерігали за хмарами: якщо вони пливли проти вітру, то очікували снігопаду.

4 січня народились:

1643 – народився Ісаак Ньютон, англійський математик і фізик, що відкрив закон всесвітнього тяжіння

1785 – народився Якоб Грімм, старший брат – казкар

1809 – народився Луї Брайль, французький тифлопедагог, розробив рельєфно-крапковий шрифт для сліпих

1837 — Павло Житецький, український мовознавець, лексикограф, педагог і громадський діяч. Досліджував історичну фонетику української мови, зокрема таку її пам'ятку, як Пересопницьке Євангеліє 1556—1561 pp. Був активним учасником українського політичного руху, членом київської «Громади», співробітником «Кієвской Старини».

1920 — Мирослав-Іван Велигорський, дослідник історії української культури, освіти, організатор громадського життя українців Канади.

Події 4 січня:

1919 — Рада Східної Галичини прийняла рішення про приєднання до України.
1919 — Центральна Рада заборонила обіг в Україні російських, німецьких і австрійських грошей.
1936 — американський журнал Billboard вперше надрукував перелік грамплатівок, що найбільш розкуповувалися. Першим хіт-парад очолив джазовий скрипаль Джо Венуті з мелодією «Stop! Look! Listen!».
1943 — Американський журнал «Тайм» підбив підсумки 1942 року і назвав «людиною року» Йосипа Джугашвілі (Сталіна).
1954 — Елвіс Преслі записав свої перші пісні.
1970 — Учасники гурту «The Beatles» востаннє спільно зібрались на студії для запису пісні «Let It Be».
1985 — В одній з клінік північного Лондона народилася дівчинка у місіс Коттон — першої у світі сурогатної матері.
2004 — Після «революції троянд» у Грузії відбулися президентські вибори. Понад 96% громадян підтримали Михаїла Саакашвілі.
2010 — Відкрито найвищий хмарочос у світі — Бурдж Дубай (на фото).

Чи знаєте ви, що:

Бурдж Халіфа (стара назва «Бурдж Дубай») — найвищий хмарочос у світі, розташований у місті Дубай, Об'єднані Арабські Емірати. На сьогодні він є найвищою спорудою планети. Хмарочос сягає 828 метрів і складається з 162 поверхів. Вартість спорудження — 4,1 млрд доларів США.

Проект хмарочосу був розроблений американською компанією Skidmore, Owings and Merrill. Архітектор Адріан Сміт був дизайн-партнером до 2006 р. Особливості споруди включають у себе Y-формові плани поверхів, які будуть максимізувати вид на Перську Затоку. Зовнішній дизайн споруди буде складатись з 142 000 м² дзеркального скла, яке спеціально виготовляють у Сирії. Екстер'єр будинку спроектований таким чином, щоб конструкції скла та металевих рам могли витримати екстремальні температури регіону.

Бурдж Халіфа збудовано південнокорейською компанією Samsung, яка також будувала Вежі Петронас у Малайзії. 17 січня 2009 року будівля досягла своєї цільової висоти 828 метрів, а 4 січня 2010 вона була офіційно відкрита.
4 січня в Дубаї відбулася церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — Бурж Дубаї. Під час відкриття башту було перейменовано у «Бурж Халіф» на честь президента ОАЕ шейха Халіфа.

Засклена площа будівлі рівна п'яти футбольним полям. У будівлі 162 поверхи, а площа його внутрішніх приміщень становить більше 1 мільйона кв.м. Висота будівлі — 828 метрів. У хмарочосі 57 ліфтів найшвидшої у світі системи, рухаються кабінки зі швидкістю 18 метрів на секунду. Також тут є автономна система електропостачання — 60-метрова повітряна турбіна і величезні сонячні батареї.

Вежу видно з відстані 90 кілометрів. Хмарочос зводили шість років. Автор проекту — американський архітектор Едріан Сміт. Завдяки тому, що продаж почався задовго до завершення будівництва, забудовнику вдалося реалізувати 90% площі. Кожному покупцю-іноземцю автоматично видається резидентська віза, від якої до громадянства ОАЕ — всього один крок.

Зараз велика частина будівлі, в якій розташовані шикарні квартири і готель, дизайн якого розробив Джорджо Армані, пустує, але забудовник розраховує, що у вежі будуть жити і працювати 12 тисяч людей. З часом навколо вежі з'являться готелі, торговий центр, офісні і житлові будівлі, а також, як обіцяють, найвищий у світі «танцюючий фонтан».

«Рідна країна»

Загрузка...

Коментарі

Malin City

Свіжі коментарі

Події у світі

РАДОМИШЛЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА СВЯТКУВАННЯ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНО...
На радомишлян та гостей міста чекають виступи дитячих колективів, фольклорних колективів, кулінарний конкурс та виступ гурту Made in Ukraine....
У РАДОМИШЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ПОСЕРЕД ПОЛЯ ЗАСТРЕЛИЛИ Ж...
Поліція розслідує обставини загибелі жінки у Радомишльському районі Житомирської області. Про це 17 серпня повідомив відділ комунікації...
Уродженець Радомишльського району став "контр...
33-річний уродженець Радомишльського району після Революції Гідності звільнився із органів внутрішніх справ та взимку 2015 року добровільно...
На Радомишльщині ліквідували загоряння даху адмінб...
Через запізніле виявлення пожежі на момент прибуття рятувальників вогонь вже повністю охопив дах недіючої адміністративної будівлі підприємства....
Как получить гражданство Украины иностранцу
Получить гражданство Украины, хоть и сложно, но реально. Если заниматься вопросом самостоятельно, нужно очень хорошо изучить законодательство на...